13 listopad 2020

Zaginiona mieszkanka gm. Strzegowo odnaleziona dzięki reakcji przypadkowej osoby

fot. KPP w Mławie
Trwające wczoraj poszukiwania 32-letniej mieszkanki gm. Strzegowo zakończyły się szczęśliwie. Kobieta została odnaleziona w Sierpcu dzięki reakcji przypadkowej osoby, która usłyszała komunikat radiowy i powiadomiła policję.
REKLAMA

O zaginięciu 32-latki rodzina powiadomiła policję wczoraj rano. Dzień wcześniej kobieta wyszła z domu na grzyby do lasu w pobliżu miejscowości Huta Emilia. Nie zabrała ze sobą telefonu. Policja, we współpracy ze strażą pożarną natychmiast rozpoczęła poszukiwania, do których wykorzystano także psa tropiącego oraz dron. Sprawdzono wszelkie miejsca, gdzie kobieta mogła się schronić, szpitale, placówki zdrowia, las w pobliżu miejscowości Huta Emilia. O zaginięciu powiadomione zostały także inne jednostki policji. Dzięki współpracy z mediami nadany został komunikat w mediach (z uwagi na prośbę rodziny – bez zdjęcia i danych osobowych).

Godzinę po przekazaniu przez policję komunikatu z rysopisem do rozgłośni radiowych, kobieta została odnaleziona w Sierpcu. Przypadkowa osoba usłyszała komunikat i zauważyła zaginioną na jednym z osiedli a następnie powiadomiła policję. Kobieta była zdezorientowana i zmęczona. Interweniujący policjanci wezwali załogę karetki pogotowia, która zbadała kobietę i udzieliła jej pomocy. Odnaleziona mieszkanka gm. Strzegowo została przekazana pod opiekę rodzinie.

asp.szt. Anna Pawłowska

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
107823
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Mławie