20 listopad 2020

Nie zatrzymał się do kontroli, odpowie za przestępstwo

fot. KPP w Mławie
Patrol ruchu drogowego zatrzymał po krótkim pościgu kierującego audi 18-latka. Młody kierowca, jadący bez uprawnień, próbował uniknąć policyjnej kontroli. Uciekając, wyprzedzał inne auta na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych. Egzamin na prawo jazdy miał zdawać za kilka dni.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło wczoraj, tuż przed godz. 11 w Mławie. Patrol ruchu drogowego zauważył na Al. Marszałkowskiej niebezpieczne zachowanie kierowcy audi a4, który wyprzedzał samochody na skrzyżowaniu. Kierujący audi, na widok interweniującego patrolu drogówki, dającego sygnały do zatrzymania się, skręcił w ul. Górną i gwałtownie przyspieszył, popełniając kolejne wykroczenia. Wyprzedzał inne pojazdy na skrzyżowaniu i przejściu dla pieszych. Po krótkim pościgi został zatrzymany przez patrol ruchu drogowego na ul. Napoleońskiej. Kierującym okazał się 18-letni mieszkaniec pow. mławskiego. Nie miał uprawnień do kierowania. Był trzeźwy. Jak oświadczył w rozmowie z policjantami, egzamin praktyczny na prawo jazdy miał zdawać za kilka dni. Kolega posiadający prawo jazdy, który jechał z nim jako pasażer, pozwolił mu „poćwiczyć”.

Kolega, za udostępnienie pojazdu osobie nie posiadającej uprawnień do kierowania, został ukarany mandatem w wysokości 300 zł. Młody „przyszły kierowca” za wykroczenia drogowe został ukarany 3 mandatami na łączną sumę 1500 zł. Odpowie także za niezatrzymanie się do kontroli drogowej i ucieczkę przed interweniującym patrolem. Za przestępstwo to grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

asp.szt. Anna Pawłowska

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Mławie