26 październik 2020

Jechał z prędkością ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. Próbował przekupić interweniujących policjantów

fot. KPP w Mławie
Kontrola drogowa, w związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym, zakończyła się dla mieszkańca pow. płockiego osadzeniem w policyjnym areszcie. Mężczyzna próbował wręczyć interweniującym policjantom łapówkę.
REKLAMA

Do zdarzenia doszło tuż przed weekendem (23.10.), o godz. 15.45, na drodze krajowej nr 7 w Uniszkach Zawadzkich. Patrol ruchu drogowego zauważył kierującego samochodem marki Renault Megan, jadącego z prędkością ponad 100 km/h w terenie zabudowanym. Kierowca Renault, 55-letni mieszkaniec pow. płockiego został zatrzymany do kontroli. Ignorując polecenia policjantów opuścił pojazd i próbował wręczyć funkcjonariuszom 500 zł łapówki, w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Próba przekupienia policjantów zakończyła się dla niego osadzeniem w policyjnym areszcie.

Za popełnione wykroczenie drogowe, kierowca renault został ukarany mandatem w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi, stracił także prawo jazdy. Odpowie ponadto za próbę wręczenia policjantom łapówki. Za przestępstwo to grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie prowadzi KPP w Mławie.

asp.szt. Anna Pawłowska

 
źródło: policja.pl
PRZECZYTAJ JESZCZE
Koronawirus
mazowieckie
zobacz mapę / szczegóły
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Mławie